banner

Należymy do
aipex

Warszawa
T (+48) 22 520 8473
T (+48) 22 520 8296
T (+48) 22 520 8297
F (+48) 22 520 8294
pustka
Emilii Plater 53
21. piętro
00-113 Warszawa
Polska

Kraków
T (+48) 12 311 0777
F (+48) 22 520 8294
pustka
Zabłocie 25/33
30-701 Kraków
Polska

Mielec
T (+48) 17 583 96 41
F (+48) 17 583 96 41
pustka
Biernackiego 1/28
39-300 Mielec
Polska

mail@aomb.pl
www.aomb.pl

informacje o spółce English website Nederlandse website mapa strony
Stronę najlepiej oglądać przeglądarką firefox lub IE8

Nowoczesne materiały

Co sprawia, że zaawansowana odzież sportowa jest lekka, ciepła i oddycha, a jednocześnie chroni przed deszczem i wiatrem?
Co sprawia, że urządzenia mobilne są coraz cieńsze, lżejsze, a ich jednocześnie ich wyświetlacze są wyraźniejsze, a baterie ładują się szybciej i starczają na dłużej?

Co sprawia, że bilety, które wyglądają na papierowe - nie dają się podrzeć ani nie niszczą się pod wpływem wilgoci?

Wszystko to jest zasługą nowoczesnych materiałów! Mylar, kevlar, tyvec, teflon - przykładowe materiały rozwinięte w firmie DuPont - podnoszą jakość przedmiotów codziennego użytku, teflon jest obecnie materiałem stosowanym powszechnie. Nanotechnologie trafiły pod strzechy - nanocząstki znajdziemy nawet w najtańszych płynach do spryskiwaczy sprzedawanych w sieciach dyskontowych. Tymczasem rozwój elektronicznych gadżetów nakręcają nowe materiały półprzewodnikowe - jak węglik krzemu (SiC), azotek galu (GaN) czy grafen. W tym zakresie ważny wkład w światowy postęp techniczny mają Polacy!

AOMB Polska od lat towarzyszy polskim firmom i instytucjom znajdującym się w światowej czołówce ośrodków, które badają i rozwijają nowoczesne materiały. Z dumą stwierdzamy, że dla wielu z nich jesteśmy kancelarią pierwszego wyboru jeśli chodzi o tak ważny dla nich aspekt jak ochrona własności intelektulanej. Rzecznicy z naszej kancelarii stale zajmują się pisaniem nowych zgłoszeń wynalazków, prowadzeniem postępowań, systematycznym śledzeniem stanu techniki w zakresie nanotechnologii (np. sposoby wytwarzania powierzchni dekorowanych nanocząstkami i innych nanoobiektów oraz ich zastosowania), w zakresie sposobów wytwarzania azotku galu (GaN) i jego zastosowań, w tym - urządzeń elektronicznych wykorzystujących ten materiał, metod wytwarzania węglika krzemu (SiC) i jego zastosowań, a w końcu - w zakresie modnego obecnie na całym świecie tematu, jakim jest grafen, jego zastosowania, materiały i urządzenia na nim oparte.

Rzecznicy AOMB Polska współpracowali przy budowie ochrony patentowej takich unikalnych na skalę światową polskich rozwiązań, jak ammonotermalna metoda wytwarzania dużych, objętościowych kryształów azotku galu, a także wyjątkowa metoda wytwarzania grafenu!

Zobacz jak wygląda amerykański patent na sposób wytwarzania grafenu.

Azotek galu (GaN) to materiał na na niebieskie diody i lasery, ultraszybkie tranzystory polowe HEMT. Stąd oparte na nim projektory laserowe - wyświetlacze, telewizja laserowa, piko- projektory - miniaturowe wyświetlacze dużej rozdzielczości i wysokim kontraście. Z azotku galu wykonuje się też tranzystory mikrofalowe do systemów radarowych, tranzystory i przełączniki wysokiej mocy, inwertery zamieniające prąd stały z baterii na zmienny potrzebny do zasilana silnika w samochodach elektrycznych/hybrydowych.Oraz diody bardzo wysokiej jasności (ultra high brightness LEDs) - np. do reflektorów samochodowych.

Dr Marcin Zając, Ammono S.A.

Grafen w postaci warstw wytwarzanych na podłożach z SiC powinien znaleźć zastosowanie w elektronice wysokiej częstotliwości. Trwają prace nad mikroprocesorem - odbiornikiem w paśmie 'W' w zakresie kilku gigaherców.Kolejne zastosowanie to elektronika elastyczna - jako przezroczyste ścieżki przewodzące oraz integracja grafenu z elektroniką krzemową, z czym duże koncerny wiążą wielkie plany. Ze względu na szerokie pasmo absorpcji, intensywne badania prowadzi się nad grafenowymi detektorami. W dziedzinie innej niż elektronika, grafen ma szanse być wykorzystany jako powłoki antykorozyjne oraz w formie płatków w celu zwiększania pojemności baterii litowo-jonowych (takie ulepszone bateria są już produkowane, m.in. w Chinach).

Dr Włodzimierz Strupiński,
Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych

Z węglika krzemu (SiC) wykonywane są przyrządy elektroniczne dużej mocy i wysokich częstotliwości (diody i tranzystory), które są ważnymi elementami urządzeń do przetwarzania energii elektrycznej (konwertery). Urządzenia te znajdują zastosowania w pojazdach z napędem elektrycznym i hybrydowym oraz w odnawialnych źródłach energii, np. przetwarzaniu energii elektrycznej uzyskanej z ogniw fotowoltaicznych i turbin wiatrowych lub wodnych. Przyrządy SiC pozwalają uzyskać wyższą wydajność oraz mogą pracować w wyższej temperaturze niż tradycyjne przyrządy oparte na krzemie. Podłoża SiC stosowane są również w optoelektronice do wytwarzania diod LED świecących światłem białym, a także są bardzo obiecującym materiałem podłożowym do otrzymywania grafenu.

Dr Emil Tymicki,
Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych

Dzięki systematycznej współpracy przy wynalazkach ze wskazanych dziedzin - nasi rzecznicy nabyli doświadczenia i orientacji w tych dziedzinach. Jesteśmy z tego dumni i polecamy nasze usługi w tym zakresie!


Referencje Intytutu Technologii Materiałów Elektronicznych dla kancelarii AOMB Polska

Referencje Intytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk dla kancelarii AOMB Polska

Referencje firmy Ammono S.A. dla kancelarii AOMB Polska

Dlatego jeśli chodzi o wynalazki dotyczące nowoczesnych materiałów - rozważcie Państwo AOMB Polska.


Zapraszamy do kontaktu